Wpisy z tagiem: Andrzejki w UK 2012

poniedziałek, 26 listopada 2012

Daleko od domu nie znaczy bez tradycji. Spotkałem się z wieloma zdaniami na temat "Andrzejek" tu w Wielkiej Brytanii.

Jedni lubią i chcą podtrzymywać nasze Polskie tradycje, a inni już kompletnie zapomnieli co to jest dobra zabawa z wróżbami. Dla tych drugich przypominam co to są "Andrzejki"

 

 

 

Andrzejki zwane też Andrzejówkami dla większośći ludzi kojarzą się z laniem wosku. To prawda lejemy wosk przez klucz do miski z wodą i rozgrzany wosk po zastygnięciu tworzy nam dziwne formy, różne przypominające rzeczy, fajne woskowe bryły.

Andrzejki przypadają na koniec listopada i przypominają nam o rozpoczynajacym się adwencie, co za tym idzie ostatnie podrygi na zorganizowanie imprezy hucznej i fajnej balangi. Zobaczmy co przygotuja nam Polskie kluby i puby w noc Andrzejkową, sam chętnie się wybiorę do jakiejś TAŃC-BUDY :)

Pierwszego Grudnia jest impra Andzejkowa w Klubie Orła Białego, generalnie to fajny klubik,byłem tam na meczyku kiedyś.

 

Jeśli z jakiegoś powodu będziecie w Liverpoolu to fajnie zapowiada się to wydarzenie w Kensington Community Fire Station.

Polski wieczór wróżb matrymonialnych w Kensington Fire Station. 

 

 

Kto pielęgnuje nasze trandycje na emigracji powinien wiedzieć, że bez tego będzimy bardzo ubodzy. Warto podtrzymywać to co fajne w naszej kulturze i przekazywać to naszym dzieciom, żeby nie było . Pamiętam jeszcze z okresu studiów Andzejkowe wróżby przy buteleczce czegoś mocniejszego zawsze były dobrą okazją do spotkań z przyjaciółmi. Weźcie paczkę przyjaciół, świeczkę i niezbędne akcesoria i zabawa jak się patrzy.

Pozdro zamglony Londyn :)